نامه سرگشاده کارگران کارخانه ماشین‌آلات تراکتورسازی ایران در اعتراض به واگذاری و عدم پرداخت مطالبات

تارنمای داوطلب – جمعی از کارگران کارخانه ماشین‌آلات تراکتورسازی ایران با انتشار نامه ای سرگشاده اعتراضشان را نسبت به واگذاری وعدم پرداخت مطالبات رسانه ای کردند . در بخش هایی از این نامه که خطاب به رئیس قوه قضائیه آمده است:

نظر به اینکه شرکت ماشین‌آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز (سهامی عام) در اواخر سال ۱۳۸۵توسط سازمان خصوصی‌سازی به صورت اقساطی (۳۶ماهه) به بخش خصوصی به سهامداران عمده به نام شرکت‌های ۱-شرکت سرمایه‌گذاری ملت ۲-شرکت مدیریت امین پویا (مدیریت سرمایه گذاری ملت سابق) ۳-فرآورده‌های دریایی ارس (خریداران این شرکت) واگذار گردید….

نامه سرگشاده کارگران کارخانه ماشین‌آلات تراکتورسازی ایران در اعتراض به واگذاری و عدم پرداخت مطالبات

در آبان ماه سال ۹۴ حکم موقت از طرف دادگا ه مبنی بر تحویل شرکت ورشکستگی به تقصیر به قائم مقامی اداره تصفیه امور ورشکستگی صادر گردید که تاکنون فقط مراحل مزایده، فروش و واگذاری کارخانه شرکت مذکور به شرکت تراکتورسازی ایران – تبریز انجام شده است….

از زمان تحویل امورات شرکت به اداره تصفیه امور ورشکستگی تبریز، حدود ۳ سال سپری شده است به طوری که فقط مراحل مزایده، فروش و واگذاری انجام شده در حالی که هنوز تصدیق طلب نشده است و کلیه طلبکاران شرکت خصوصا کارگران (شاغل، بازنشسته و مستعفی) بلاتکلیف هستند.

متن کامل نامه که در سایت ایلنا منتشر شده است بشرح زیر است:

احتراما ضمن عرض ادب و تقدیر و تشکر از زحمات بی‌شائبه حضرتعالی و مسئولین ذیربط محترم آن اداره محترم، بدینوسیه به استحضار عالی می‌رساند نظر به اینکه شرکت ماشین‌آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز (سهامی عام) در اواخر سال ۱۳۸۵ بر اساس اصل ۴۴ قانون و طی قراردادهای شماره ۶۸۲۵/۲/۸۵ و ۶۸۲۷/۲/۸۵ توسط سازمان خصوصی‌سازی به صورت اقساطی (۳۶ ماهه) به بخش خصوصی به سهامداران عمده به نام شرکت‌های ۱. شرکت سرمایه‌گذاری ملت ۲. شرکت مدیریت امین پویا (مدیریت سرمایه گذاری ملت سابق) ۳. فرآورده‌های دریایی ارس (خریداران این شرکت) واگذار گردید. با هماهنگی و حمایت مقامات و مسئولین عالی رتبه استانی و تصویب شورای تامین استان و تایید دادستان محترم انقلاب اسلامی تبریز مبنی بر خلع ید شرکت مذکور به دلیل سوءمدیریت فراوان و واگذاری آن به خریدار جدید واجدالشرایط و دارای اهلیت صورت پذیرد که به دستور معاونت محترم کل دادگستری استان آ‌ذربایجان شرقی اقدام به ارائه دادخواست اعلام ورشکستگی و درخواست تاریخ توقف به نمایندگی سه نفراز کارگران (اعضای شورای اسلامی کار شرکت) به عنوان طلبکاران که این امر باز با حمایت مسئولین عالیرتبه استانی و شورای تامین استان اقامه دعوی گردیده و به دادگاه شعبه ۷ حقوقی تبریز تعیین شد و مطابق آن در آبان ماه سال ۱۳۹۴ حکم موقت از طرف دادگا ه شعبه ۷ حقوقی طی کلاسه پرونده شماره ۹۳۰۹۹۸۴۱۱۰۷۰۰۸۲۰ مبنی بر تحویل شرکت ورشکستگی به تقصیر به قائم مقامی اداره تصفیه امور ورشکستگی به ریاست حاج آقا امن‌الهی صادر گردید که به موجب رای قطعی صادره از شعبه ۱۱ دادگاه محترم تجدید نظر استان به دادنامه شماره ۹۵۰۹۹۷۴۱۲۳۱۰۱۲۸۵ مورخ ۰۴/۱۲/۱۳۹۵ به کلاسه پرونده شماره ۹۵۰۹۹۸۴۱۲۳۱۰۰۰۰۸ و کلاسه پرونده‌های ۹۵۰۵۹۴، ۹۴۰۷۷۸، ۹۵۰۰۶۰، ۹۵۰۵۳۸، ۹۴۰۷۷۷ منجر به صدور حکم ورشکستگی به تقصیر گردیده است پس از صدور حکم قطعی از شعبه ۱۱ دادگاه تجدید نظر استان، اداره تصفیه امور ورشکستگی تبریز اقدامات قانونی اجرای حکم ورشکستگی را نمود که تاکنون فقط مراحل مزایده، فروش و واگذاری کارخانه شرکت مذکور به شرکت تراکتورسازی ایران – تبریز انجام شده است.

باتوجه به مراتب فوق که از زمان تحویل امورات شرکت به اداره تصفیه امور ورشکستگی تبریز، حدود ۳ سال سپری شده است به طوری که فقط مراحل مزایده، فروش و واگذاری انجام شده در حالی که هنوز تصدیق طلب نشده است و کلیه طلبکاران شرکت خصوصا طیف کارگران (شاغل، بازنشسته و مستعفی) بلاتکلیف هستند. بدین ترتیب در اثنای اجرای حکم ورشکستگی به تقصیر و اقدامات قانونی توسط اداره تصفیه امور ورشکستگی تبریز، موارد قابل توجهی به شرح ذیل جهت استحضار و رسیدگی و جهت جلوگیری از تضییع حق و حقوق کارگران (طلب کار) و هرگونه تصمیمات مقتضی به حضور ایفاد می‌گردد:

با توجه به اینکه حکم ورشکستگی به تقصیر صادر شده است ولی تاکنون هیچ اقدام قانونی مبنی بر احضار، تعقیب کیفری و حقوقی و یا سایر تعهدات که به موجب حکم صادره شامل کارفرمای مقصر (مدیرعامل، هیئت مدیره وقت شرکت) می‌باشد از طرف اداره تصفیه امور ورشکستگی تبریز صورت نگرفته است
فروش کارخانه به زیر قیمت کارشناسی در مزایده و عدم اجرای صحیح مزایده فروش کارخانه شرکت مذکور.
فروش کارخانه به صورت اقساطی بلندمدت (۳۵ماه) به شرکت تراکتورسازی.
عدم اجرای تسویه حساب طلبکاران و عدم تصدیق طلب علی‌رغم گذشت ۳ سال از زمان واگذاری شرکت به اداره تصفیه استان.
بنا به اعلام اداره تصفیه امور ورشکستگی تبریز، طلب کارگران (شاغل، بازنشست و مستعفی) مشمول سهم غرما می‌شود در صورتی سهم غرما زمانی شامل طلب کارگران می‌شود که ورشکستی عادی باشد در حالی که حکم صادره از دادگاه محترم ورشکستگی به تقصیر بوده و پرداخت مابقی طلب به عهده کارفرمای مقصر می‌باشد و این امر بایستی توسط اداره تاصفیه امور ورشکستگی تبریز پیگیری می‌شد درحالیکه چنین مواردی اتفاق نیفتاده است.
مبلغ علی‌الحساب دریافتی از محل فروش اقساطی کارخانه شرکت، بجای پرداخت به طلب‌کاران، در بانک سپرده‌گذاری کرده و سود دریافت می‌کند که بنا به اظهار خودشان (اداره تصفیه تبریز) این سود جهت تسیه بدهی شرکت به شهرداری و غیره می‌باشد، استفاده خواهد شد.
از زمان تحویل کارخانه شرکت به اداره تصفیه امور ورشکستگی تبریز، در موقع مراجعه طلب کاران به اداره تصفیه جهت پیگیری مسائل و مطالبات کارگری، برخورد مناسب از طرف عوامل اداره تصفیه امور ورشکستگی تبریز انجام نشده و همچنین تکریم ارباب رجوع رعایت نمی‌شود.
ضمنا هر گونه همراهی و همکاری خویش را با آن اداره محترم اعلام نموده و در صورت نیاز، مدارک مربوط به موارد اشاره قابل ارائه می‌باشد.

با تشکر و احترام شایسته؛

جمعی از کارگران (شاغل، بازنشسته و مستعفی) شرکت ماشین‌آ‌لات صنعتی تراکتورسازی ایران – تبریز

اینجا را هم نگاه کنید

بعد از پارس جنوبی، نوبت به ذوب آهن رسید

تشدید برخوردهای امنیتی با کارگران معترض؛: بعد از پارس جنوبی، نوبت به ذوب آهن رسید

به گزارش داوطلب: یک هفته پس از بازداشت جمعی از نمایندگان و فعالان صنفی پالایشگاه‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.