دیوان محاسبات کشور خواستار لغو مالکیت خصوصی شرکت نیشکر هفت‌تپه شد

تارنمای داوطلب – دیوان محاسبات کشور روز دوشنبه در بیانیه‌ای، با اشاره به نتیجه تحقیق و تفحص این نهاد اعلام کرد که قرارداد واگذاری شرکت نیشکر هفت‌تپه به بخش خصوصی، باید لغو شود.

به گزارش روابط عمومی دیوان محاسبات کشور، در این بیانیه به تخلفات و انحرافات در واگذاری شرکت نیشکر هفت‌تپه و وضعیت آن اشاره شده است.

دیوان محاسبات از جمله تخلفات و انحرافات انجام شده در واگذاری شرکت نیشکر هفت‌تپه را ابهام در قیمت‌گذاری، عدم اهلیت مدیریتی خریداران، پرداخت نشدن تعهدهای پرداخت اقساط قرارداد و بدهی صدها میلیارد تومانی و استفاده از منابع مالی شرکت در خارج از اهداف صنعت نیشکر دانست.

دیوان محاسبات از سازمان خصوصی‌سازی خواست که قرارداد را فسخ و وضعیت شرکت  را تعیین‌تکلیف کند.

شرکت نیشکر هفت‌تپه با ۲۴ هزار هکتار مساحت، در بهمن سال ۹۴ در قبال پیش‌پرداختی ۶ میلیارد تومانی به امید اسدبیگی و مهرداد رستمی چگینی واگذار شد. این دو همراه با تعداد دیگری به سوء‌استفاده ۱.۵ میلیارد دلاری متهم هستند.

کارگران نیشکر هفت‌تپه از زمان واگذاری شرکت،‌ بارها خواستار لغو مالکیت خصوصی این واحد شده‌اند اما دولت حسن روحانی با این خواسته مخالفت کرده است.

اینجا را هم نگاه کنید

اگر سندیکای کارگری بود، آیا آزمایش دچار این فاجعه می شد؟

اگر سندیکای کارگری بود، آیا آزمایش دچار این فاجعه می شد؟ 

این اواخر تنها بر روی کاغذ اسمی از آزمایش باقی مانده بود که خود زیرمجموعه یک شرکت صوری‌ست که چند کارمند دارد در مجموعه ای درندشت که روزی کارخانجات آزمایش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *